Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze - ul. Lwowska 80, 22-600 Tomaszów Lubelski

Marka Turystyczna Roztocze – konferencja podsumowująca projekt!

Projekt „Roztocze – tutaj naturalnie odpoczywam” zrealizowany przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z partnerami z województwa podkarpackiego, to nie tylko przygotowanie spójnej identyfikacji wizualnej i długoletniej strategii rozwoju marki, to również stworzenie konkretnych narzędzi i proces certyfikacji.

W dniu 29.12.2020 r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt z udziałem Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Michała Mulawy, Prezesa LROT Pawła Wójcika, Dyrektor LROT Doroty Lachowskiej.

W ramach projektu została przeprowadzona certyfikacja obiektów noclegowych, gospodarstw agroturystycznych, lokali gastronomicznych i atrakcji turystycznych z terenu Roztocza zarówno w województwie lubelskim jak i podkarpackim.

W procesie certyfikacji zostało wyłonionych 60 laureatów:

  • 10 obiektów gastronomicznych,
  • 10 obiektów noclegowych,
  • 10 gospodarstw agroturystycznych 
  • 30 atrakcji turystycznych.

Są to „Miejsca marki Roztocze”, oznakowane specjalnymi tabliczkami, które będą stanowić podpowiedź dla turystów w wyborze noclegu, restauracji, zwiedzania, a także pomogą zbudować rozpoznawalność marki w świadomości poszukujących ciekawej propozycji na urlop.

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa:

Po raz pierwszy w historii udało się we współpracy dwóch województw zrealizować projekt, który pozwoli budować, rozwijać i spójnie promować nasze piękne Roztocze! Nikt nie ma wątpliwości, że ten trochę zapomniany przez lata obszar wymaga szczególnej uwagi – mamy potencjał, którego nie wolno nam zmarnować.

Gratuluję wszystkim laureatom certyfikacji i już dziś zapewniam, że to nie koniec pracy nad budową marki Roztocze. Dziś zrobiliśmy pierwszy krok, który pozwoli nam skutecznie i konsekwentnie budować atrakcyjność Roztocza, co mam nadzieję przełoży się na poprawę warunków życia mieszkańców tego obszaru.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu i już dziś zapraszam do współpracy przy kolejnych edycjach certyfikacji!

W ramach projektu powstała także strona internetowa www.roztoczetravel.pl, aplikacja mobilna, profile w mediach społecznościowych oraz foldery i mapy – te narzędzia pomogą zaplanować turystom niezapomniany pobyt na Roztoczu i pomogą w skutecznej promocji konkretnych miejsc.


Data publikacji: 29.12.2020

Liczby

60

jednostek samorządu terytorialnego

55

samorządów z województwa lubelskiego

6

samorządów powiatowych i miasto na prawach powiatu

555 tys.

liczba mieszkańców