Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze - ul. Lwowska 80, 22-600 Tomaszów Lubelski

Fundusze dla organizacji społecznych – projekt „Obywatelskie Roztocze”!

W 2021 roku Euroregion Roztocze uzyskał dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Środki są przeznaczone na realizację projektu pn. „Obywatelskie Roztocze. Działania w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza”. W ramach tego zadania publicznego  organizacje społeczne oraz grupy nieformalne mogły ubiegać się o granty w wysokości do 10 tys. złotych. Pieniądze otrzymały organizacje młode stażem – do pięciu lat od rejestracji lub grupy trzech osób fizycznych realizujące projekt z patronem zarejestrowaną organizacją społeczną, którą także mógł być Euroregion Roztocze.

– Euroregion Roztocze jest jednym z bardzo ważnych instrumentów do prowadzenia polityki rozwoju. Euroregion pozyskuje środki, których samorządy same by nie mogły pozyskać, między innymi jest to program regrantingowy z Narodowego Instytutu Wolności – powiedział Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa w wywiadzie dla Katolickiego Radia Zamość.

Projekt „Obywatelskie Roztocze” jest trzyletni, można będzie ubiegać się o grant w wysokości do 10 tys. na ochronę dziedzictwa kulturowego i promocję Roztocza również w 2022 i 2023 roku. Łączna kwota przeznaczona dla organizacji społecznych z terenu jednostek samorządu terytorialnego należących do Euroregionu Roztocze w województwie lubelskim i podkarpackim to 520 000 złotych. Szczegóły oraz dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania będą dostępne na stronie internetowej www.obywatelskieroztocze.pl oraz w biurze Euroregionu Roztocze w Tomaszowie Lubelskim, ul. Lwowska 80.

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania edycji projektu z 2021 roku.


Data publikacji: 28.01.2022

Liczby

60

jednostek samorządu terytorialnego

55

samorządów z województwa lubelskiego

6

samorządów powiatowych i miasto na prawach powiatu

555 tys.

liczba mieszkańców