Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze - ul. Lwowska 80, 22-600 Tomaszów Lubelski

„MOJE ROZTOCZAŃSKIE DRZEWO” – OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Rusza V edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO – „MOJE ROZTOCZAŃSKIE DRZEWO”!

„Nie wyobrażam sobie świata bez drzew, chociaż mogę sobie wyobrazić bez człowieka… Kto wie może to nawet drzewo zmusiło człowieka do wypowiedzenia pierwszego słowa. I może także stało się pierwszym stopniem jego próby poszerzenia własnego istnienia i wyrwania z poziomu w pion, rozpoczynając od tej pierwotnej tęsknoty jego drogę w Kosmos”.

Wiesław Myśliwski, „Etiuda”

Jeśli, idąc tropem  rozważań Wiesława Myśliwskiego, drzewo mogło sprowokować człowieka do wymówienia  pierwszego słowa, to z pewnością zachwyt nad dostojnością, szlachetnością i prostym pięknem  roztoczańskich  drzew może być  przyczyną wykonania konkursowych fotografii.

Roztocze jest niezwykłą krainą; a lasy, zagajniki czy samotne drzewa na miedzach stanowią jej urokliwe i niezastąpione dopełnienie. Idea Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Moje roztoczańskie drzewo ” zawiera w swoim przesłaniu docenienie, utrwalenie, promocję oraz ochronę roztoczańskiego dziedzictwa naturalnego i powiązanego z nim, zachowanego krajobrazu kulturowego.

Zachęcamy turystów i  mieszkańców do zgłaszania fotografii drzew (wyłącznie w formie elektronicznej) na E-mail: gok_krynice@poczta.onet.pl do 31 sierpnia 2023.  Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem konkursu zamieszczonym na stronie www.krynice.naszgok.pl i dokładne wypełnienie Karty zgłoszenia. W dniu 24 września planujemy tradycyjnie uroczysty wernisaż.

Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach przy patronacie honorowym Wójta Gminy Krynice, współorganizatorami są : Nadleśnictwo Tomaszów i Roztoczański Park Narodowy. Od trzech lat wydarzeniu patronuje Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, nagradzając zwycięzców medalami Fotoklubu RP. Fundatorami nagród głównych – weekendowych pobytów na Roztoczu są: Hotel Ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim, Nadleśnictwo Tomaszów, które jest również fundatorem prestiżowej statuetki roztoczańskiego drzewa.

Patronem V edycji Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Moje roztoczańskie drzewo” jest Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze.


Data publikacji: 01.07.2023

Liczby

60

jednostek samorządu terytorialnego

55

samorządów z województwa lubelskiego

6

samorządów powiatowych i miasto na prawach powiatu

555 tys.

liczba mieszkańców