Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze - ul. Lwowska 80, 22-600 Tomaszów Lubelski

Medal za turystykę dla Damiana Miechowicza!

Damian Miechowicz, członek Zarządu Euroregionu Roztocze i były dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość, odebrał z rąk wiceministra sportu i turystyki Andrzeja Guta-Mostowego odznakę honorową „Za zasługi dla turystyki”.

Wręczenie odznaczenia odbyło się w czwartek, 23 listopada. Było jednym z punktów gali Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw w Nadarzynie.

Damian Miechowicz, który kieruje obecnie zamojskim „starym” szpitalem, z turystyką i promocją związany był przez kilkanaście lat. W urzędzie marszałkowskim w Lublinie współtworzył markę i system identyfikacji „Lubelskie. Smakuj życie”, z kolei później, jako dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji zamojskiego magistratu był bezpośrednio odpowiedzialny za koncepcję, stworzenie i wdrożenie marki „Zamość. Twierdza Otwarta”.

Był wieloletnim prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze”, a wcześniej członkiem Zarządu i wiceprezesem Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Lublinie. Reprezentował Zamość na forum Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa UNESCO, biorąc udział w ogólnoświatowych kongresach w Peru, Korei Południowej i Kanadzie.

Wśród swoich największych sukcesów wymienia tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego w kraju, którym w 2017 roku Polska Organizacja Turystyczna nagrodziła „Zamojską Twierdzę Atrakcji”, drugie miejsce miasta w konkursie 7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości oraz fakt, że od 2015 roku do wybuchu pandemii liczba turystów odwiedzających Zamość wzrosła o 50 proc.

– Biorąc pod uwagę, że promocja i turystyka to było coś, czym zajmowałem się tak długo, trudno się dziwić, że ministerialną odznakę „Za zasługi dla turystyki” traktuję jako docenienie mojej pracy – mówi.

Fot. Przemysław Marczewski POT


Data publikacji: 26.11.2023

Liczby

60

jednostek samorządu terytorialnego

55

samorządów z województwa lubelskiego

6

samorządów powiatowych i miasto na prawach powiatu

555 tys.

liczba mieszkańców